JAVA developer

I'm interested

Job Type

Contract

Job type

Full time

Salary

80.000 - 120.000 CZK

Location

ID

STQ_401_JOB

Nabízíme vám možnost pracovat pro technologickou firmu se zaměřením na revoluční řešení v oblasti ukládání a analýzy dat. Jejich partnery jsou zákazníci a instituce z oblastí Fintech, Insurance Military & Defense.

Jedná se o českou firmu, složenou z 30 specialistů, kteří se věnují projektům, jako jsou úložiště pro superpočítače s kapacitou až 18 petabajtů. Jsou nositelem titulu IBM Platinum Partner a spolupracují s klíčovými partnery jako IBM, Microsoft, Infinidat a i2.

S jejich vlastní platformou se zaměřují na zpracování nestrukturovaných dat a implementaci prvků umělé inteligence pro efektivní analytické nástroje, kde jsou jedni z lídrů v oboru. V oblasti infrastruktury nabízí špičková řešení, zejména v oblasti pokročilé virtualizace a softwarově definovaných datových úložišť.

Job description / Náplň práce

• budete programovat a dostanete příležitost učit se přímo od šéfa vývoje (např. architekturu systému, solution design, řešení sofistikovanějších úkolů, konzultace s juniory a rozdání úkolů, code review a mnoho dalšího)
• pokud budete mít zájem a potřebné znalosti, dostanete v budoucnu možnost si na základě vašich schopností a preferencí převzít část jeho dosavadních kompetencí a stát se mentorem malého týmu, který se pak bude i díky vám učit a posouvat
• budete součástí týmu, který vyvíjí vlastní produkty a který se nemusí držet specifikace, se kterou nejde hnout – naopak se cení nové nápady, inovace a tipování nových technologií

Role je jedinečnou příležitostí pro ty, kteří už mají mediorní znalosti v rámci vývoje v JAVA a chtějí se pod dohledem zkušeného vývojáře a architekta posunout o velký kus vpřed.

Tech stack týmu:

Coding:
- Git, Bitbucket, Gitflow workflow
- Java (OpenJDK v17 a novější)
- Apache Maven
- Nexus OSS Repository
- Asciidoctor / Antora

Frameworky / Knihovny
- vývoj vlastních
- Spring Framework - Spring Boot, Spring JPA, Spring Webflux atd.
- Quartz for task scheduling
- testing: JUnit 5, Java Microbenchmark Harness
- NLP a machine learning: vlastní algoritmy, Apache OpenNLP, Spark NLP, Apache UIMA a různé komerční řešení např. od IBM, Microsoft
- AI: OpenAI, Microsoft Azure Cognitive and Vision services, IBM - Watson product family
- Vision: různé open-source řešení pro analýzu obrazu, Azure
- Audio: Spark NLP, Phonexia STT, Azure Speech to Text

SW komponenty
- relační, vektorové a linkové databáze - např. Postgres, Milvus, Neo4j
- Apache Kafka, Rabbit MQ, GraphQL
- vyhledávání - Elasticsearch, Opensearch
- konteinerizace - Docker
- Kubernetes - Microk8s, Rancher
- virtualizace - KVM, VMWare, OpenNebula
- monitoring - Grafana, Zabbix
- bezpečnost - Keycloak
- storage - MinIO, Apache Ozone
- Atlassian - JIRA, Confluence, Bitbucket
- cloudové služby - MS Azure, DigitalOcean, Google
- DevOps - Bitbucket, GitHub, Docker Hub, Ansible
- další: Postman, k6, VS Code, IntelliJ IDEA

Requirements / Požadavky

• minimálně 3 roky zkušeností s JAVA vývojem
• umíte převzít zadání a samostatně ho implementovat

Benefits / Benefity

Jak vypadá office?
• sídlo v Praze na Chodově
• pohodová, neformální atmosféra
• obědy a další občerstvení na pracovišti

Finance a nástroje k práci
• smlouva na HPP, nebo IČO
• odborné školení a kurzy
• možnost firemního auta

Doma vs. office
• možnost práce z kanceláře / home office
• flexibilní pracovní doba / svoboda za odpovědnost
• sick days

Ostatní
• Multisportka
• příspěvky na životní pojištění
• penzijní připojištění
• společné hackatony v přírodě plné zábavy a kreativního myšlení