Cloud Service Operations Lead

I'm interested

Job Type

Permanent

Job type

Full time

Salary

100.000 - 150.000 CZK

Location

Hlavní město Praha

ID

STQ_351_JOB

About our client / O našem klientovi

Televizní a rozhlasové vysílání, streaming, telco / cloudové služby, IoT řešení – to vše najdete v portfoliu našeho klienta, který je jedním z lídrů v oblasti virtualizačních technologií u nás.

Firma má k dispozici vlastní datová centra a staví si další, v současnosti rovnou největší v ČR. Vedle provozování vlastní sítě televizních a rozhlasových vysílačů se zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu.

V rámci IoT nabízí řešení např. v oblasti zdravotnictví nebo potravinářství. Konkrétně pomáhá farmaceutickým firmám sledovat skladovací podmínky léčiv v chladicích zařízeních, jinde zase hlídá úroveň vlhkosti a teploty ve skladovacích prostorech pivovaru.

Dalším zajímavým produktem je služba monitoringu polohy a pohybu objektů kdekoliv na území ČR, která se dá uplatnit v logistice a dopravě, geolokaci pracovních strojů a zařízení, monitoringu osob, lokalizaci nebo monitoringu zvěře aj.

A v neposlední řadě pro jednoho z předních světových poskytovatelů sportovních informací zajišťuje zpracování a uložení obsahu v režimu VoD (video on demand), kdy distribuce obsahu probíhá prostřednictvím vlastní unikátní CDN sítě.

Projektů, kterých můžete být součástí, je mnoho. Tak to pojďte zkusit.

Job description / Náplň práce

Do týmu, který se stará o opravdu pestrou škálu technologií (např. virtuální servery, storage, sítě, kontejnerové prostředí), hledáme team leadera. Člověka, který bude mít na starosti 4 specialisty, a to jak z pohledu people managementu, tak i delivery.

Manažerské aktivity vám zaberou asi 20 % času a ve zbytku bude vaše role stále odborná. Budete stínovat roli adminů, plus vás čekají i činnosti, které se týkají řízení projektů:
• příprava projektu,
• dlouhodobé plánování.

Objem toho, co bude spadat pod váš tým:
• 50 reků,
• 150 hypervizorů z pohledu virtualizace.

Z role admina budete zodpovídat za:
• implementační projekty od A do Z, ale také operations,
• zajištění provozu Cloudové infrastruktury především na platformě VMware,
• analýzu požadavků a návrh řešení IT infrastruktury v prostředí virtuálního datového centra,
• návrh, přípravu a realizaci migračních scénářů,
• střídání pohotovosti po týdnu (5 lidí).

Requirements / Požadavky

Nezáleží na tom, zda jdete z interní pozice nebo od dodavatele. Primární jsou pro tuto roli hands-on zkušenosti a také praxe s vedením menšího týmu odborníků.

Znalost v oblasti:
• serverů, datových center a počítačových sítí,
• virtualizace datových center (VMware / vSphere (vRealize Suite, vCloud Suite, NSX-T výhodou),
• administrace technologií a systémů na bázi Linuxu,
• síťových technologií,
• operačních systémů Windows a Linux na pokročilé úrovni,
• protokolů pro provoz diskových systémů Fibre Channel a iSCSI.

Benefits / Benefity

Finanční benefity
• 17% roční bonus
• transparentní bonusové schéma

Office
• možnost využití HO / 3 dny v týdnu
• 5 týdnů dovolené
• 5 sickdays
• parkovací místo

Zábava po práci
• stravenky
• cafeteria
• ubytování za malý poplatek v několika firemních rekreačních zařízeních po ČR

Pomáhejte
• spolu s kolegy možnost účasti na charitativním běhu

I am interested
>_Let us know about you