Dětské centrum s komplexní péčí a podpůrnou rodinnou terapií v Krči

V pondělí 09.10. vyrazil siteq. tým z pohodlí kanceláře s jedním cílem – udělat něco dobrého.

Vypůjčili jsme naše síly Dětskému centru Thomayerovi nemocnice. Toto centrum poskytuje komplexní profesionální, zdravotní, výchovnou a sociální péči dětem, které jsou ohrožené prostředím, ve kterém se nachází, ale také dětem s postižením. Zároveň představuje azyl pro kojící matky, těhotné i nezletilé, které se aktuálně ocitly v krizové situaci, a to včetně matek, které jsou závislé na návykových látkách a jsou motivovány k léčbě, se kterou jim Dětské centrum pomáhá.

„Kojenecké ústavy“ budou ke konci roku 2024 zanikat, avšak Dětské centrum v Krči bude stále pomáhat. Plánují být poskytovatelem paliativní péče pro děti a odlehčovací péče pro rodiče.

Aktuálně se centrum potýká s tím, že jim chybí fyzická výpomoc. Jejich venkovní prostory jsou opravdu rozlehlé a o vše se stará pouze jeden pán. Proto jsme se po domluvě vydali na zahradu, kde jsme odhrabali posekanou trávu a spadlé listí, rozvodnili potůček, zastřihli jsme keře v rámci přípravy na zimu, a nakonec jsme roztřídili fyzické dary, které Dětské centrum dostalo.

Další fotografie najdete na našem Instagramu (@siteq_cz).

Moc děkujeme paní Zahradníčkové ze sekretariátu dětského centra za spolupráci při organizaci. Těšíme se na další návštěvu, kterou plánujeme během příštího roku. 


Sdílet článek

Kontakt

>_Máte nějaké dotazy?

    >_Hledáte novou pracovní příležitost? Pošlete nám CV nebo LinkedIn profil.

    Práce v IT